Sök
Uppdaterad 11 februari 16.19

11 februari 06.18, Försvunnen person, Malmö

Försvunnen kvinna på Limhamn.

Polisen söker efter en försvunnen kvinna och behöver nu allmänhetens hjälp. Kvinnan som är i 90-års åldern försvann från Nytorpsgatan på Limhamn vid 02-tiden idag tisdagen den 11 februari. 

Kvinnan var vid försvinnandet klädd i mörka byxor och röda skor. Kvinnan har med sig en röd rullator.  

Har du sett kvinnan eller har information som kan leda till att hon återfinns, kontakta vänligen polisen på 114 14.

Uppdatering 14:47: Sökinsatsen utökas. Helikopter, polisrytteriet och fler hundpatruller ansluter. Polisen vill uppmana allmänheten att kontrollera sina trädgådar, förråd och andra platser som kvinnan kan tänkas ha tagit sig till. 

Uppdatering 16:18: Kvinnan är anträffad vid liv. Polisen tackar för allmähetens engagemang och alla inkomna tips!

Händelsenotiserna ger kortfattad information om ett urval av de utryckningar som polisen gör. Observera att det är inledande uppgifter som ligger till grund för notiserna. Det betyder att uppgifterna kan komma att ändras.