20 november 08.03, Sammanfattning natt, Jönköpings län
Polisens regionledningscentral har hanterat runt 80 händelser under natten mellan 22.00 och 07.00 i Jönköpings län.
23.20, Aneby: SOS larmas om en trafikolycka på länsväg 132/Skärsjövägen i Aneby. En bil med fem personer har fått sladd och kört in i en stolpe. Två personer avförs med ambulans, men ingen ska ha fått livshotande skador. Inget brott misstänks.
05.46, Värnamo: SOS larmas om en singelolycka på riksväg 26, norr om Bor, i Värnamo. En bil med tre personer har glidit ner i diket. Ingen är allvarligt skadad och föraren ordnar själv bärgare. Inget brott misstänks.
05.49, Torsvik: Polis larmas om en bil som står i diket vid Barnarpsvägen i Torsvik. Det ser ut som att bilen har glidit ner i diket i en kurva. Patrull åker dit för en kontroll och konstaterar att bilen har sommardäck. Föraren är inte skadad, och har själv beställt bärgare.